Demise za "komunální neúspěch", podivný souhlas poloviny firem, zrušení letního času?

6. dubna 2014 v 22:27 |  Volby a politika
... aneb zase směšování obecních (tzn. komunálních) voleb s celostátní politikou a "hlasování občanu v obecních volbách = referendum o národní vládě" aneb lidé ve volbách nevyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost s prací komunálních politiků a jejich městě, ale s prací národní vlády? :-(

... a více než jedna čtvrtina je prý pro její výrazné zvýšení... Toto tvrdí ZAMĚSTNAVATELÉ? Nechápu. Tak buď tito zaměstnavatelé platí své zaměstnance již dnes částkou nejméně o několik set vyšší než 8500 Kč, ale pak je nemusí zajímat, jaká je hodnota minimální mzdy. Anebo tito zaměstnavatelé platí své zaměstnance jen minimální mzdou (například u jednoduchých ručních prací), ale proč by takoví zaměstnavatelé měli souhlasit s návrhem zvýšení minimální mzdy, která jim může navýšit náklady? Pokud by chtěli zaměstnancům přidat, mohou tak učinit i bez existence minimální mzdy. Ledaže by zvýšení minimálních mezd využili k propuštění části zaměstnanců (právě s tímto odůvodněním)...

Také jste rádi, že se v jarních i letních měsících stmívá relativně pozdě? A že by nebylo vhodné, aby se v této době "najednou" začalo stmívat již o hodinu dříve? Zatímco ranní svítání o hodinu dříve by také bylo nevhodné, protože tím pádem by se v červnu nerozednívalo již okolo půl páté ráno, ale už dokonce okolo půl čtvrté? Jsem téhož názoru.

Tento názor ale není v rozporu se zrušením přetáčení času. Je však v rozporu s nápadem, aby tím ponechaným časem byl ten "původní", tzv. zimní čas. Na druhou stranu, jestliže se před Vánocemi rozednívá v 8 hodin ráno a stmívá se v 16 hodin, asi by nebylo moc vhodné, aby se to posunulo na 9 - 17 h. Protože tím pádem by i školní vyučování začínalo v této části roku ještě za tmy.

Ale jako "téma do eurovoleb" je to vděčné. Ostatně, u tzv. eurooptimistických (neboli eurohujerských) stran toho "europrogramu" nemůže být mnoho. Euroskeptické strany se oproti tomu mají proti čemu vymezovat a tím pádem se nezabývat relativními maličkostmi typu "zrušení změny času".

Asi si občané mezitím pochutnali na párcích z Kostelce u Jihlavy, přikousli k tomu pečivo z Penamu a přečetli si u toho tzv. seriózní MF Dnes. Anebo se minimálně jeden z průzkumů plete. Ostatně, před loňskými sněmovními volbami (a nejen před nimi) se průzkumy pletly rovněž.

Ještě že do řádného termínu sněmovních voleb zbývá ještě 3,5 roku. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama