Volby do evropského parlamentu a několik dalších společenských témat

18. května 2014 v 23:08 |  Volby a politika
V poslední době jsem se vyjadřoval k zásadním politickým událostem včetně voleb, tak bych teď neměl v tomto ohledu zaostat. Budu však stručný.

Zatímco v předcházejících volbách (sněmovní + prezidentské volby) jsem se rozhodoval na základě mnoha kritérií a konečná volba byla určitým kompromisem, tak v "eurovolbách", tedy nejzbytečnějších volbách, ke kterým čeští občané chodí, je moje rozhodování vcelku jednoduché a kritérium existuje pouze jediné - aby šlo o stranu tzv. euroskeptickou.

Z těch několika málo euroskeptických subjektů dám svůj hlas pravděpodobně Straně svobodných občanů. Nesouhlasím sice s jejich politikou naprosto minimálního přerozdělení (a proto bych jí svůj hlas ve sněmovních volbách dát nemohl), nicméně tato otázka hraje roli v národních volbách, ne však ve volbách evropských. Strana má liberální postoje nejen v otázkách ekonomických, ale i společenských**, což je mi také trochu proti srsti, ale opět - v případě tzv. eurovoleb to nevadí.

** To je téma samo o sobě. Je mnoho společenských otázek, ve kterých zastávám spíše konzervativní postoj. Například umělé ukončení (nechápu, proč se tomu říká "přerušení") těhotenství považuji za těžko přijatelný akt. Ovšem nemyslím si, že správným řešením je tyto umělé potraty zakázat (zřejmě by to vedlo k praktikování nebezpečných ilegálních potratů). Už jen působením společnosti se počet uměle ukončených těhotenství oproti dobám před několika desítkami let dost snížil.

Další téma samo o sobě je "žena (???) s vousy". Přiznám se, že když jsem na internetu viděl fotografii té "ženy", tak se mi zvedal žaludek. Kdyby ta "žena" neměla vousy, resp. kdyby nešlo o transsexuála, tak by ta "žena" nikdy jakousi eurosoutěž nevyhrál(a). A prý je jeho/její vítězství s soutěží důkazem tolerance... Tolerance čeho, proboha? Uvážím-li, že skutečně jde o osobu, která se narodila jako muž, ale cítí se být ženou, tak taková osoba musí přece mít snahu se zbavovat fyzických znaků typických pro muže, tzn. i vousů, přece... Jestli to není spíše o "předvádění se"...


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama