Listopad 2014

Moje první blogerské krůčky aneb jak to začalo a pokračovalo

15. listopadu 2014 v 22:37
Jak to začalo... Bylo pozdní léto roku 2011 a já jsem objevil několik internetových stránek s básničkami či jinými literárními útvary (smutnou skutečností je, že dvojice stránek, která mne inspirovala nejvíce, je v jednom případě dlouhodobě neaktivní a ve druhém případě bohužel již zrušená). Ale trvalo mnoho dalších týdnů, než jsem se k založení těchto stránek "dokopal".

Jestli se dají k oněm prvním krůčkům přirovnat první zveřejněné články, tak v tom případě byly první krůčky poměrně jednoduché, neboť jsem je nemusel vytvářet v té době, ale stačilo je "vyndat ze šuplíku". Ale po několika týdnech už se ten maličký archiv vyčerpal a bylo potřeba začít vymýšlet něco nového.

A docela se povedlo - naštěstí, sem tam na mě tvůrčí nálada přišla (ač bych čekal, že doby mého mladistvého romantického rozjímání jsou dávno ty tam). A netušil jsem, do jaké šíře dospěje příběh, který se v mojí hlavě zrodil na podzim roku 2011 původně plánovaný jako jednorázová povídka.

Jenže jsem to s tou šíří možná přehnal a došlo to do stavu, kdy jednak už není čas ani tvůrčí chuť pokračovat v podobné šíři děje, a jednak asi došla inspirace. Je to už několik měsíců, co mám další kapitolu "Příběhu na pokračování" rozepsanou, ale pořád ji nějak ne a ne dokončit.

Naštěstí, vděčným tématem zůstanou postřehy k aktuálnímu dění. U nich naštěstí není potřeba tolik tvůrčí invence jako v případě pokusů o psaní příběhů nebo nějakých těch básniček.

Takže jsem vlastně v krátkosti popsal nejen ty první krůčky, ale i další kroky vedoucí prakticky až k aktuálnímu "přešlapování téměř na místě". Ale nevadí. :-)