Maličkosti, které dělají lidi šťastnými (téma týdne)

7. prosince 2014 v 18:54 |  Ostatní
Šel jsem jednoho květnového odpoledne po ulici a vůbec jsem neměl dobrou náladu. A říkal jsem si, že mě z toho může vysvobodit snad jedině setkání s jednou milou osobou, se kterou jsem se nedlouho předtím poznal. A bác ho - za chvíli jsme se, úplnou náhodou, potkali. Její úsměv, který na své tváři nosí skoro pořád, přenesl i úsměv na moji tvář. A vysvobodilo mě to z marasmu tpkých vzpomínek na něco, o čem jsem zde již několikrát psal - na citový vztah, který mi ukázal něco, co jsem do té doby nezažil. Ale zároveň mi - ze strany té druhé osoby - nakonec zlomil srdce. I když i v dobách, kdy jsem s tou osobou zažíval úplně neuvěřitelné, neskutečné pocity u svého srdce, mi i při docela špatné náladě stačilo setkání s ní a všechno najednou bylo neuvěřitelně krásné. Stačil jeden úsměv na její tváři nebo nějaká milá věta...

A neplatilo to zdaleka jen v tomto případě. I mnohdy jindy, když jsem měl náladu pod psa, stačilo několik milých vět s nějakou další milou osobou - ani jsme se do té doby nemuseli znát. A hned bylo mnohé lepší.

Další zajímavou maličkostí, která může přinést více radosti do života, může být malá radost z "nalezení něčeho nedávno ztraceného". Například když jsem doma před odchodem ven nemohl najít peněženku a několik minut jsem marně hledal a trnul, kam se mrška jedna ztratila. A když jsem ji pak našel, tak jsem najednou měl takovou radost, že jsem věděl, že mě už nic nemůže rozházet. Daleko lepší pocit, než kdybych chvíli předtím nic neztratil a nic nehledal.

Možná se to dá v přeneseném významu použít na život jako takový. Lepší je něco dlouho (v životě) hledat, ale když se nám toho nakonec přece jen dostane, tak z toho máme daleko větší radost než kdyby nám všechno jen ta spadlo do klína.
 


Komentáře

1 Lizzie Lizzie | Web | 7. prosince 2014 v 20:04 | Reagovat

Souhlasím. Na některé věci je lepší si počkat :)

2 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 7. prosince 2014 v 22:40 | Reagovat

Zajímavé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama