Únor 2015

Několik střípků k okomentování

20. února 2015 v 21:54 Ostatní
Václav Klaus ml.: O milionu xenofobů ... aneb jak se dá neuvěřitelně manipulovat s interpretací výsledků referenda. Jako zavilý euroskeptik bych ještě dodal podobný "výsledek" - se vstupem do EU v roce 2003 souhlasilo jen 42,69 % občanů. Ostatní totiž buď byli proti, anebo k referendu vůbec nepřišli.

Ne, z této osoby mi bylo na zvracení předtím i potom. Škoda, že tato možnost v té anketě není. Také je to chybně položená otázka.

Pak je téma, na které se mi nechce ani hledat odkazy, i když ty články jsem nedávno četl. Slovenka, která má 10 dětí a stěžuje si, jak má málo peněz na jejich uživení. A některé komentáře pod článkem, že část dětí by jí měla být odebrána a dát do jiných rodin, kde by se měly lépe. Situace je to ne nepodobná komentářům typu "Nikdo se nezajímá o to, jestli se synové Evy Michalákové nemají nyní lépe, než by se měly s matkou". Neuvěřitelné. Podle stejné "logiky" by děti z chudších rodin měly být umisťovány do rodin bohatších. Nebo děti z rodin neúplných by měly být v rodinách úplných. Nemluvě o rozdělení sourozenců. :-(

Asi to ode mě bude znít "staromódně", ale já jsem rád za to, že jsem mohl vyrůst se svými rodiči, byť některé věci během mého dětství nebyly z různých důvodů ideální. Stejně jako jsem rád za to, že jsem po celou dobu měl "při ruce" jak mateřský, tak i otcovský element, byť jsem už dlouho věděl, že vzájemná láska mezi mými rodiči je dávno ta tam.

Ani už neřeším politické věci typu "Kdyby dnes byly prezidentské volby, vyhrál by je Karel Schwarzenberg". Aneb iluze "Miloš Zeman zklamal své voliče, zato kdyby byl prezidentem v roce 2013 zvolen Karel Schwarzenberg, tak ten by žádný 'přešlap' ve své funkci neprovedl a svoji popularitu by tím neztratil"... Tolik jen jeden drobounký komentář, ostatní už nechci řešit. Není důvod si kazit náladu.

Tři krátké poznámky v zajetí nedostatku času, resp. invence

2. února 2015 v 10:18 Ostatní
Už tři týdny jsem sem nic nenapsal. Proč tomu tak bylo? Snad nedostatek času, kdy po dobu dní naplněných prací není čas prakticky vůbec, a ty ostatní dny slouží k dospání a vůbec dořešení věcí, na které nebyl čas předtím.

Podobně to s tím časem je dnes, tak jen heslovitě:
- Zde zaznělo, jak mj. dětské domovy jsou plné dětí. Jen je otázkou, zda jde skutečně o sirotky, o které se nemá kdo postarat, anebo (resp. do jaké míry) o děti, které byly například pravidelně koupány svým otcem nebo namalovaly ve školce zvířátku příliš dlouhý ocásek.

Vzpomínám si, jak jsme někdy v mých 4 letech měli ve školce nakreslit panáčka. Já jsem tomu panáčkovi nakreslil i přirození. V tom věku jsem to považoval za "část těla jako každou jinou", takže proč ne. Ještě že si toho nevšimly učitelky (až máma mi řekla - ty kresby jsme si pak brali domů - že tamta část těla se na obrázky nekreslí), protože jinak by mohly "pojmout podezření", že jsem zneužíván.

- V Chomutově a Bílině se opakovaly komunální volby kvůli kupčení s hlasy. No a co, že se tzv. kupčilo? Předvolební sliby de facto jsou také kupčením. Nebo slosovatelné lístky, jak tomu bylo, tuším, před nějakým tím rokem v Mostě.
- Tomáš Berdych opět vypadl v semifinále. Kdepak, z něj žádné eso už nebude. Jako by ten popis z oka vypadl z úryvku v "Tenisovém týdnu" mého "Příběhu na pokračování". Sám bych si přál, aby další kapitola tohoto příběhu spatřila světlo světa ještě před začátkem dalšího tenisového Grand Slamu.