Květen 2015

Uplakaní "maturanti", hloupí hospodští a stát pletoucí se tam, kde mu to nepřísluší

21. května 2015 v 15:52 Ostatní
Je to neuvěřitelné, jak dlouho jsem sem nic nenapsal... Ani se tomu nedivím, v období od 20. 4. do 18. 5. byl jen jeden jediný den, kdy jsem byl po celý den doma, jinak pracovní povinnosti nebo aktivní koníčky... Tak až teď.

Stěžovat si mohou leda tak sami na sebe, že neznají takovou naprosto základní věc o tom, kdo koho zaprodal za třicet stříbrných. Kdo zradil svého bližního, který to vůbec nečekal a pak se dostal do pasti. Kdepak, poukázáním na tuto neznalost ukazují "maturanti" pouze svoji vlastní stupiditu.

A to jsou hospodští tedy tak hloupí, že si nechávají takto unikat vyšší tržby? Ale hodný babišovský stát jim takto pomůže? Neuvěřitelné, co si to tatíček stát vůbec dovoluje - a to říkám jako zapřísáhlý nekuřák, kterému cigaretový kouř vadí. Ale dovedu se tomu přizpůsobit tím, že do zakouřených hospod prostě a jednoduše nechodím.

Podobně neuvěřitelné jsou nářky o zrušení svátečního prodeje pod pokutou - co si má stát co dovolovat nařizovat soukromým subjektům, kdy mohou a nemohou pracovat? Zaměstnanci jsou už tak dost chráněni tím, že za práci ve svátek mají stoprocentní příplatek. To samé platí pro nestoudné zákazy typu "prodejce nesmí prodat zboží za cenu nižší než nákupní"...

Raději si víc nekazit náladu. Těch stupidit je v poslední době nějak moc.