Červen 2015

Několik drobných komentářů z neradostného okolního dění

18. června 2015 v 0:24 Ostatní
V posledních týdnech nadále platí, že veřejné dění okolo sebe snad raději ani nechci sledovat, natož nějak více komentovat, protože čím více se určité zapáchající věci přehrabují, tím více se smrad line okolo. Tak jen krátce.

Pasivní kuřáci mohou oslavovat - další hloupý článek na toto téma. Naopak - oslavovat coby naprostý nekuřák nemohu, protože zatímco teď jsem věděl, že pokud nechci dýchat cigaretový kouř, nesmím chodit do kuřáckých hospod (což lze vcelku dobře oželet), tak teď bude problém chodit okolo vchodů do těchto hospod (což už v mnoha případech oželet nelze, ostatně jde o veřejné prostranství).

Na články o tzv. uprchlících (ve skutečnosti migrantech, jejichž migrační vlna těžko vznikla jen tak spontánně) nechci ani odkazovat, tak pouze připomenu něco, co stejně bylo psáno v různých komentářích k této věci - je s podivem, že se vrcholné euroorgány nepozastavují nad tím, že selhává kontola tzv. vnější hranice EU. Zatímco Slovensko bylo před rozšířením Schengenského prostoru peskováno na prý nedostatečnou kontrolu hranic s Ukrajinou, tak Itálie a Řecko neschopné zabránit vstupu ilegálních osob na půdu EU nijak peskovány nejsou. Divné. Jako by v tom byl záměr.

Pak je tu pár dalších věcí. Jasně, když chci pronajmout byt, nesmím se dopustit tzv. diskriminace. Přemýšlím nad tím, že kdybych nechtěl pronajmout byt kuřákům, tak by asi šlo z mojí strany o diskriminaci kuřáků. Vlastně ne, na ty je pořádán hon. Takže to platí jen při nepronajmutí jedné nejmenované menšině, že.

Před časem jsem sháněl práci a vzal bych zavděk i pracovním místem, které by úplně nebylo tím pravým ořechovým. Našel jsem v té době i inzerát na místo prodavačky v obchodě s módou. Ano, bylo tam napsáno "prodavačka", tzn. žádný tvar typu "prodávající" nebo "prodavač/prodavačka", případně "prodavač(ka". Řekl jsem si O. K., chtějí ženu, takže já mám smůlu, ale je to jejich volba. Asi nejsem dostatečně "společensky odpovědný", protože jsem na ně měl zavolat inspekci práce. Nebo ještě lépe - měl jsem tam jít se skrytou kamerou...

Pro čtení dalších kvalitních komentářů (byť souhlasím "jen" s cca 90 % zveřejněného, tzn. ne se vším) doporučuji: