Listopad 2015

Kouzla statistiky o panu prezidentovi, o sdružování lidí s defektním chováním a využití smrti člověka za účelem propagandy

22. listopadu 2015 v 17:37 Ostatní
Jednak "Novinkám.cz" vypadlo z nadpisu slovo "prezident" a hlavně - tím pádem platí, že třem čtvrtinám se tento způsob buď líbí, anebo jim nijak zvlášť nevadil. Otázkou je, co jim mělo vadit? To, že již 3 hodiny před začátkem jeho vystoupení nebylo dovoleno jinému shromáždění, aby vstoupilo na totéž místo? Pokud ano, tak zde bych viděl vše v pořádku - hrozilo by úmyslné zdržování.

Ne, patří tomu, kdo si ohlásí demonstraci jako první. Holt 17. 11. byl první někdo jiný. Zajímavý také je rozpor, kdy na jednu stranu (spolu?)pořadatel této akce tvrdil, že jim nešlo o demonstraci proti prezidentovi ČR, ale "jen o uctění památky", ovšem část účastníků této akce měla (viz článek) připnutý symbol červených trenýrek (coby nechutnou symboliku nechutné akce jedné tzv. umělecké skupiny).

Tzv. článek a některé tzv. komentáře, ze kterých je člověku na zvracení. Stejně jako (dle mého názoru) rozumnější část komentujích, také souhlasím s tím, že pokud se někdo rozhodne s někým v páru a může mít děti, tak by alespoň jedno dítě mít měl. V opačném případě jde o chování poněkud defektní. A v případě argumentů typu "(pomíjivá) kariéra" (který nemusí být napořád) nebo "proč si těhotenstvím kazit figuru" (ta se bude s věkem měnit i v případě, že žena děti nemá jde o vyložené sobectví.

Ale hlavně - nechápu, k čemu jsou určena uskupení sdržující takové lidi, kteří se "svobodně rozhodli" nikdy nemít děti (ač žijí v páru a ač je dost možná mít mohou).

Mladého života je vždy škoda, ALE:
- Jak je v článku jednak uvedené, šlo o o osobu, která svými činy omezovala projev svobodného vyjářední názorů na ohlášené demonstraci. To není nic moc k chlubení.

- V článku je samozřejmě provedena ta "správná propaganda" typu "Lucie Bittalová zemřela na rakovinu děložního čípku, proti které se dá očkovat" (už tato informace je nechutně zavádějící, protože očkovat samozřejmě lze jen proti viru, nikoliv proti rakovině). Jednak, rakovina děložního čípku může, ale nemusí být způsobena tzv. HPV virem. Jednak - ani očkování zdaleka není bez rizik. A jednak - i kdyby šlo o rakovinu vzniklou z dříve prodělaného HPV, tak i zde jde o osobní odpovědnost každého z nás v otázce bezpečného sexuálního chování. A to nejen kvůli HPV, ale i daleko fatálnějšímu HIV - viz nový případ herce Charlieho Sheena.

- Zajímavý je údaj, že zrovna nyní (ach ta shoda s úmrtím mladé ženy) přichází na trh účinnější očkovací látka (viz odkazovaný článek). Stejnou dedukcí jako v dedukci o "průzkumu k chování pana prezidenta" dojdeme k závěru, že dosud byla příslušná očkovací látka méně účinná (přesto na ni bylo tolik reklam, že!).

- Vrcholem všeho je, že propaganda, ehm, reklama, na očkování proti HPV na mě "svítí" po celou dobu psaní tohoto článku z levé dolní části obrazovky titulní stránky Blog.cz...

Ovšem, něco jiného jsou preventivní prohlídky u gynekologa každopádně ANO (stejně jako u zubaře, u očního apod.), to je samozřejmě správná věc.