Únor 2016

"Uprchlíci" se vracejí do země původu, nedodržená předpověď počasí a eurem opět budeme platit až za 5 let

20. února 2016 v 0:59 Ostatní
Iráčtí "uprchlíci" netušili, že ve Finsku je zima. Jaké to překvapení, že tam je chladno, že? Ale to, že tam je solidní sociální zajištění (ovšem ne pro každého), to si zjistit uměli?

Nyní se část z nich vrací do Iráku. Proč se tam ale vracejí, když přece utíkali před válkou, s vědomím vážného ohrožení vlastních životů? Stejná otázka se dá zajisté vztáhnout na většinu dalších "uprchlíků". No nic, škoda dalších slov v této věci.

Hahaha. Již od 24. 1. až do poloviny února bylo počasí v denní době vždy nad bodem mrazu. Některé dny byly neuvěřitelně krásné. Přišlo mi, jako by byl ne přelom ledna a února, ale přinejmenším února a března.

Neboli - meteorologové ani neumějí správně předpovědět počasí na pár týdnů dopředu, ale světoví potentáti si myslí, že umějí předpovědět, jaké bude podnebí (klima) za několik desítek let. A jsou schopni, s cílem údajného vlivu na změny klimatu, přijímat drahá politická opatření...

No vida - takže stejně jako v minulých dvanácti letech několikrát, tak i dnes vychází článek typu "Eurem se u nás začne platit za 5 let". Jen ty roky tak nějak ubíhají a pořád nic. Ale - ne že bych se za to zlobil. Z iluze "dobré euro, špatná koruna" snad většina občanů již vystřízlivěla. :-)