Duben 2016

Další setkání s tajemnem (?) - Stanislav Procházka

28. dubna 2016 v 1:07 Setkání s tajemnem
Měsíc a půl jsem na své stránky nic nenapsal... Je pravda, že tvůrčí nálada minulých let je asi minulostí; také je pravda, že mnoho témat (jak jsem již dříve psal) raději nerozebírám, protože si nechci kazit náladu více než je nutné. Každopádně - nedávno se mi stal další případ určitého setkání s tajemnem:

Už před několika lety mi utkvěl v paměti článek, kde bylo napsáno, že se slávistický patriot a někdejší zpěvák lidových písní Stanislav (sám sebe nazýval "Standa") Procházka omluvil z účasti na nějaké akci, resp. ze zpěvu na nějaké akci, s odůvodněním, že se stále nevyrovnal se smrtí syna a třásl by se mu hlas.

Již v době vydání tohoto článku jsem si říkal, že snad hlavním důvodem bude, že už mu je přes 90 let, kdy hlas již pochopitelně není tak "svěží" jako kdysi býval. Že těžko by jediným z argumentů bylo úmrtí syna, ke kterému došlo o (v tu dobu) cca 8 let dříve.

Tak či tak, snad jen dva dny poté, co jsem si nedávno vzpomněl na ten několik let starý článek (nyní jsem dohledal, že šlo o článek z prosince 2011 a šlo o pohřeb Jarmily Bicanové, vdovy po slávistickém fotbalistovi Josefu Bicanovi), vyšla zpráva, že zemřel Standa Procházka...