Září 2016

Léto je taky v září

26. září 2016 v 23:38 Ostatní
Tak, máme tu podzim, léto je pryč... Co mi to jen připomíná? Už vím. Psal se rok 2001. Byli jsme s tátou domluveni, že v létě bychom mohli jet za tátovým bratrancem do Hvězdonic (obec u dálnice D1, zmiňoval jsem se o ní v článku Kdyby se dědeček probudil). Už se letní prázdniny blížily ke konci, když táta řekl něco ve smyslu "Tak jo, za pár týdnů bychom už mohli do Hvězdonic jet." Já jsem oponoval: "Vždyť jsi říkal, že tam pojedeme v létě!" Táta dodal: "Léto je taky v září!".

Nakonec jsme jeli až 6. října. Dopoledne byla dost silná mlha a táta za volantem nadával, že kvůli tomu je jízda nebezpečnější, protože je snížená viditelnost.

Proč jsem si na to po patnácti letech takto vzpomněl? Je to jednoduché - většina záříjových dnů roku 2016 byla skutečně ještě krásně letních. A o to víc bylo potřeba si jich užít. Protože tady platí, že bude už jen hůř. Přinejmenším do příštího jara. Při návratu z jednoho menšího výletu v jednom nedávném příjemně horkém dni jsem tátovi říkal, že byl krásný letní den. Sice se krátce po 19. hodině setmělo a vcelku rychle ochladilo, ale... léto je přece i v září.

A ostatně, dětem v Bavorsku (a nejen tam) končí LETNÍ prázdiny až okolo 10. - 15. září (letos jim školní rok začínal 13. září). Tak proč ne. :-)

Jen si tak říkám, jak v Německu stíhají provádět opravy školních budov, když tamní letní prázdniny jsou skoro o třetinu kratší než u nás. Protože na některých školách v mém okolí nebyly rekonstrukce stihnuty ani během těch dvou měsíců letních prázdnin a teď se to řeší výukou v náhradních prostorách. :-)