Říjen 2017

Komentář k tendenčnímu článku z motolské prádelny

1. října 2017 v 11:13 Volby a politika

Článek s mnoha argumentačními fauly, co se údajného ponižování zaměstnanců (atd.) týče:
- Za neplacení zdravotního pojištění (ve chvíli, kdy byla tzv. dobrovolně nezaměstnanou) si dotyčná paní v prádelně může jen a jen sama.

- Pokud si její kolega nechtěl kvůli chřipce vzít dovolenou (namísto nemocenské - ?!) kvůli "solidaritě s kolegy", tak je to jen jeho věc a nemůže za to zaměstnavatel. Mj. jde o solidaritu falešnou, protože chřipka je velmi nakažlivá a nakonec se mohlo stát, že nemocných pracovníků v prádelně bude více.

- To, že ta kolegyně bydlí jinde než na místě trvalého bydliště, je opět její "mínus" a její boj. Z povinnosti přijímat korespondenci ji to nijak nevyjímá.

- Paní Uhlové již po 1,5 hodině práce v prádelně začalo vadit, že musí věšet prádlo. Co jiného se tak od práce v prádelně dá čekat?

- Po té 1,5 hodině dostala paní Uhlová chuť na cigaretu. Tím prozrazuje, že je kuřačkou (v opačném případě by nemohla vědět, jak taková chuť vypadá). To mj. znamená, že část svých peněz vyhazuje za věc, která škodí jejímu zdraví i peněžence. Těžko může někdo nadávat nad případným nedostatkem svých peněz, když je kuřákem.