Červenec 2018

Kdo si zaslouží své místo v mém srdci?

31. července 2018 v 19:37 Ostatní
Komu dát místo ve svém srdci? Odpověď se mi zdá být jednoduchá - jen těm, kteří si to zaslouží. Horší už je odpověď na otázku "Kdo (tedy - kdo všechno) si to skutečně zaslouží?".

Tak nějak automaticky by tam měli své místo mít naši nejbližší příbuzní. Ale - bohužel se může stát, kdy někdo z nich se dlouhodobě začne chovat natolik odporně, že své místo v našem srdci ztratí. Mám s tím osobní zkušenost a necítím v této věci žádné výčitky - kdo neumí mít ve svém srdci své blízké (kteří jsou zároveň i mými nejbližšími) nemusí mít své místo v srdci mém.

A kdo další kromě mých nejbližších příbuzných? Jen ti, kterých si mohu vážit. A to zejména pro jejich lidské vlastnosti. Ani takových lidí nemusí být nijak moc. Důležité je, když jejich chování, postoje atd. jsou takříkajíc opravdové a že si své místo v mém srdci zaslouží.

A snad i opravdovými zůstanou. V opačném případě to bohužel může (opět vlastní zkušenost, kterou jsem zde ve svých článcích před několika lety nepřímo naznačoval) dopadnout značným zklamáním a nakonec i bolestí onoho mého srdce, ke kterému si předtím ona osoba takříkajíc našla svoji cestu.