Září 2018

Dosud jsem nezažil "mimozemský kontakt" - neodpoutal jsem se od povrchu zemského

30. září 2018 v 7:00 Ostatní
Letní měsíce prožité aktivitami do posledního okamžiku (z pracovních aktivit za těmi volnočasovými a pak zase pracovat), po krátkém odpočinku na přelomu srpna a září zase nová várka pracovních aktivit. Tak až po dvou měsících jsem se "dokopal" k napsání nového článku, a to na "téma týdne", které tentokrát považuji za docela abstraktní, resp. takové "volné".

Již od dětství jsem rád cestoval a poznával zajímavá místa naší země i zemí okolních (před několika lety jsem převážnou část letních období strávil v Rakousku). Letos jsem se pomyslně posunul o kousek dál a navštívil krásná místa ve Švýcarsku i různých koutech Německa. Ale všechny cesty měly jedno společné - vždy jsem při nich byl pevně spjat s povrchem zemským.

Mnohé jsem projezdil ve vlacích, něco pak v autobusech, něco i v automobilu (i když - v autě jen v rámci českého státu a jen v situaci, kdy jsem necestoval sám). Ale nikdy ne letadlem.

Nikdy jsem neletěl letadlem, ani balónem, vzducholodí; nikdy jsem nepoužíval rogalo či podobné zařízení. Nikdy jsem vlastně nedosáhl odpoutání se od povrchu zemského. Nikdy jsem nezažil mimozemský kontakt.

Přiznám se, že nerad se váži k věcem jako např. povinná rezervace atd. Protože pokud se mezitím něco nenadále přihodí, musím řešit stornování/vracení peněz atd. Při svých cestách (díky tomu, že většinu z nich jsem realizoval samostatně) jsem nic takového řešit nemusel. U cesty letadlem by něco takového už bylo nutné (letenka na konkrétní spoj atd.).

Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že mým předmětem zájmu zatím byly jen blízké destinace, to ničemu nevadilo. A nějaké exotické, vzdálenější relace (do kterých už reálně připadá v úvahu jedině letecká doprava) mě ani nějak moc nelákají. Přinejmenším ne natolik, abych svůj (v poslední době relativně vzácný) čas věnoval cestám právě do nich.