Úsměv v hlase, úsměv na tváři, úsměv v srdci

31. října 2018 v 23:12 |  Ostatní
Na tomto místě prozradím jednu osobní věc - od podzimu 2014 do jara 2016 jsem pracoval jako operátor call-centra. Na tzv. aktivní lince - tedy takové, kdy já (+ mnoho mých kolegyň a několik kolegů) jsme aktivně volali klientům.

Nic moc jsem od toho nečekal, ostatně - brali skoro každého (o pár měsíců později už víceméně úplně každého, kdo měl zájem), ale po několika týdnech se "úspěchy" (coby "krycí výraz" pro hovor, ve kterém klient předběžně sjednal to, co mu bylo telefonicky představeno/nabídnuto) dostavily a věděl jsem, že tato práce bude moci být dlouhodobější, i když dříve či později se naše pracovní cesty rozejdou (ale s tím zjevně nepočítá ani zaměstnavatel).

Jednou z věcí, kterou nám supervizorky/supervizoři říkaly/i, bylo, že při hovoru s klientem je potřeba mít "úsměv v hlase" a přenést na něj svoji pozitivní energii. A hlavně se v každé situaci chovat vůči klientům příjemně.

V té době se také do mojí blízkosti dostala osoba, která tím víc přispěla k tomu, aby ten úsměv nebyl jen v hlase, ale i na tváři, potažmo v mém nitru - v mém srdci. I v tomto případě jsem věděl, že dříve či později se naše životní cesty vzdálí a že může jít max. o platonické pouto, ale i tak se do mého srdce i na moji tvář díky ní dostalo mnoho úsměvů.

Dostatek k tomu, abych zapomněl na předchozí velké citové zklamání, o kterém jsem se svého času více či méně rozepsal i na těchto stránkách.

Přeji vám všem, kdo čtete tyto řádky, ať máte ve své blízkosti také alespoň jednu takovou osobu, která vás pozitivně naladí a přinese úsměv na vaši tvář i do vašeho srdce. Ať už takovou osobou je vaše máma, sourozenec, kamarád(ka) anebo v neposlední řadě i přítel(kyně). Ale (jak jsem si sám uvědomil), nemusí to nutně být ten poslední jmenovaný případ, aby se do vašeho srdce díky tomu druhému ten úsměv dostal. :-)
 


Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 4. listopadu 2018 v 9:48 | Reagovat

Kvůli tomu call centru jsem tě chtěla "přejít s úšklebkem", ale celý článek je tak celý úsměvem, že to neudělám a vědomě tě zařazuji do Výběru Tématu týdne "Úsměv". Děkuji za všechno pozitivní a také za přání zdrojů úsměvů ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama